top of page

Dojmy z hraní: Life is Strange

Aktualizováno: 7. 1. 2020Hráno na: PC

Zveřejněno na Databaze-her: 23. 10. 2015


Žánr: Epizodická interaktivní epizoda

Vydavatel: Square Enix

Vydáno: 30. 1. 2015 - 20. 10. 2015Life is Strange, na první pohled barevně, vesele a někdy až naivně vypadající hříčka, s krásně ručně kresleným a psaným deníkem. Hlavní hrdinka je nadšenec do fotografování s velkým snem. Jednoho dne zakopne o schopnost vracet čas a hra může začít. Doslova.

Jistě mnoho z vás napadlo, jak by s takovou schopností naložila po svém. Ke konci už je spíš člověk vděčný za to, že nic takového nemá. Váha některých rozhodnutí se promítá do dalších epizod. Člověk je tak nucen přemýšlet nad dopadem dalších voleb a událostí.

Pod povrchem hodně vážně pojatá záležitost plná zvratů s brutální zápletkou. Krutá pravda, život není fér. Pro Max i hráče hodně hektický týden, kdy poznáváme krásy i strasti přátelství, utváříme si vztahy k ostatním postavám a pomalu celé věci přicházíme na kloub. A není to vůbec nic hezkého. Na hráče je vyvíjen tlak, roste napětí, volby jsou vážnější a vše to vrcholí konečnou volbou, kterou už nelze zvrátit. Stál ten týden za to nebo je lepší nechat „osudu“ volnou ruku?


Klady: Hudba, dabing a herecké výkony, příběh, detailně zpracované uvěřitelné prostředí

Zápory: Uhlazený vzhled postav, někdy až moc barev, zvláštní druhý konec


4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page