top of page

LiveStream

    JAK DLOUHO STREAMUJI?
Stručně:

  • První stream vůbec: září 2016 ještě na YT (Nápad se zrodil o cca 2 roky dříve, ale nebyla odvaha)

  • Pravidelné streamy: říjen & listopad 2017

  • Odstartování pravidelného aktivního streamování: od únoru 2018

  • Od 19.6.2020 do 30.6.2021 se přešlo na víkendové streamy kvůli práci

  • Od 1.7.2021 se díky vydupání si zkráceného úvazku vracím k aktivnějímu režimu - streamy téměř každý den

K 1.11.2023 mám nastreamováno 7700+ hodin během 1530+ streamovacích dní | zdroj: TwitchTracker

Dlouze:​

O Streamování jsem jako tehdejší každodenní divák twitche (Mazarin1k, CzechCloud, JukasLegion2, LobosJr) začala přemýšlet již po pár měsících natáčení, ale odvahu ke spáchání jsem sbírala roky. V září 2016 jsem se k tomu konečně dokopala a od té doby jsem streamovala čistě nahodile - párkrát do měsíce s dlouhými - i několika týdenními až měsíčními rozestupy. Zkrátka když byla nálada. Později jsem přes restream.io zkoušela nakopnout i twitch kanál a začala se tam pomalu přesouvat.

V říjnu 2017 jsem díky nemocenské upozadnila natáčení a vrhla se po hlavě do streamovaného hororového měsíce a následně adventurního listopadu. Tyto téměř každovečerní streamy mi dopomohly uvědomit si, že tohle je ta správná cesta, kterou se dál ubírat a tak trochu se ze streamu stal můj životní koníček, sen a smysl života. Hned první den v únoru 2018 jsem se pustila do "fulltime" streamování, což mě drží nad vodou, naplňuje a baví do dnes. Neumím si aktuálně představit, že bych se streamem v následujícíh letech jen tak sekla. Nemluvě o tom, že máme herních restů a plánů tak na 5 let dopředu.

 

​​    KDY STREAMUJI?
V první řadě je potřeba říct, že se jakémukoliv pevnému rozvrhu a plánování vyhýbám, nemám to v povaze a ze zdravotních důvodů to nemá smysl. Komunita si však za ty roky zvykla, že streamy zapínám nejdříve kolem 16., spíš 18.19. hodiny a vypínám ve 22:00 (jdeme-li doma následující den
do práce) a přes víkendy spíš po půlnoci. Vyjímečně se může stát, že to zapnu o víkendu přes den a jedu až do večera, ale plánování jakýchkoliv dlouhých streamů či akcí u mě není možné. Streamy bývají obvykle 6 hodin dlouhé.

    CO NA STREAMECH HRAJI?
Předně obecně to, co mě baví a dokáže zaujmout - jsem velice vybíravá. Horor a příběhovky jsou stálicemi mezi žánry a zároveň něčím, co definuje můj kanál. Ráda zkouším kousky s hutnější atmosférou, na vážnější téma nebo spadají do podžánru soulsborne her. Nepohrdnu ani roztomilejšími záležitostmi, indie tituly a občas něčím humorným. Mám spoustu herních restů, které ráda časem doženu, v knihovně spoustu nedoceněných, zapomenutých nebo méně známých kousků, na které jsem zatím nesáhla a zároveň si brousím své herní periferie na žhavé, dlouho očekávané novinky. Budu ráda za každý Váš tip na zajímavou hru, počítejte však, že se k ní dostanu většinou až v rámci měsíců, mnohdy dokonce i let.

    JAK STREAMUJI?
Streamuju pomocí programu OBS Studio přes GPU na 5000+ Kbps bitrate. K přenosu obrazu z konzole používám střihovou kartu AVerMedia Live Gamer 4K. Scény přepínám Stream Deckem od Elgata. O úpravu audia z mikrofonu se pak stará VST 2.x Plug-in Speachy.

    BUDE ZÁZNAM?
Pokud mám ze streamu či průchodu hrou celkově dobrý pocit a vím, že bych se na něco takového podívala i já sama, tak se záznam snažím uchovat pomocí stěžejních scén na twitchi. Díky novým DMCA se se však veškeré trvalé záznamy z twitche nejspíš pomalu přesunou na YouTube kanál tomu určený, abychom předešli budoucím problémům. Případně se pokusím zajímavější kousky zaznamenávat ve vyšší kvalitě a přinést prostříhaný záznam na kanál hlavní.

    BUDE NĚKDY DRUNK / 24 HOD STREAM / SUBATHON?

Stream, kde se požívá alkohol z jakéhokoliv důvodu v plánu nemám, jelikož jsem 95% času abstinent. Mám odpor k alkoholu, špatně snáším opilé lidi a sama si dám tak panáka, dva na chuť např. v rámci srazu se školou jednou za pár let. Ráda se na svět dívám za střízliva.

24 hodinový stream, ač by k němu byla spousta příležitostí a důvodů, plánovat jednoduše kvůli zdraví nemůžu. Už tak si netroufám s jistotou tvrdit, že vůbec stream na 100% bude, natož odhadovat na kolik bude hodin. Zároveň to nedovoluje společné bydlení s rodinou, kdy bych v nočních hodinách ostatní budila. U SUBATHONU a podobných maratonů platí to samé.

Nikdy nevím, kdy mě chytnou záda, únava nebo mi vypne mozek.

F.A.Q., aneb jiné často kladené dotazy:

    Co je to za papouška v pozadí?

Od 11.7.2021 můžete v pozadí slyšet anduláka Olega, nalezence, ke kterému se nikdo nehlásil a tak mi už zůstal. S ochočováním to bude běh na delší trať. Jméno je podle Olgy, která má svátek 11.7. (den nalezení). Až po dvou měsících vyšlo na jevo, že je to ten Oleg.

Ricky - papoušek zpěvavý nás bohužel 7.10.2021 na věky opustil. Byl se mnou úctyhodných 13 let a byl velmi milým rozptýlením, maskotem, společníkem a spolu-komentátorem ve videích i na streamech. Posledních pár měsíců ho trápily menší zdravotní problémy, které se zhoršily až poslední týden jeho života. Do poslední chvíle se měl čile k světu, a byl vděčný za každičký milovaný piškotek!

Dopoledne byl ještě čiperný, po návratu z práce šlo vidět, že už má problémy s dýcháním, a kolem desáté hodiny večerní byl konec.

A jelikož jsem to "ticho" nevydržela, tak jsem si v pátek 22.10.2021 domů přivedla papouška kakarikiho rudočelého, Morgana! Zatím se rozkoukává, je to pohodový zvědavec, flegmouš a rád mě tahá za pyžamo a rád sedí Olegovi na kleci.

Jméno má podle Morgana Yu ze hry Prey.

    Ty u toho ležíš?

Ano, mám problémy se zády a moc dlouho bych u toho neuseděla. V budoucnu se to samozřejmě může změnit, aktuálně však upřednostňuju hlavně své pohodlí a tím pádem možnost mít delší streamy. Jedná se o stav, který se už nezlepší a musí se hlídat, aby se naopak nehoršil. Je mi jasné, že pro Vás je tato poloha možná až nepředstavitelná, berte však v potaz, že já jsem zvyklá od malička. Psávala jsem takto domácí úkoly, kreslila, jedla a časem i pařila hry.

    Kdo dělal design/grafiku?

Vše na streamu (včetně emotů), na YT kanále i webových stránkách, je má práce. Jsem děsný puntičkář, který je málo-kdy s čímkoliv spokojený a tak bych to po nikom chtít nemohla. K aktuálnímu vizuálu jsem dospěla měsíci až lety dolaďování, a to pouze ve chvílích, kdy byla po boku dobrá múza a nálada tvořit.

    Co jsou duše, jak je získám a k čemu mi budou?

Duše jsou zdejší virtuální měna či body, které obdržíte sledováním streamu. K ničemu nejsou. Podstatnější údaj jsou Vaše nasledované hodiny, které zohledňujeme při GIVEAWAY.

    Co jsou peříčka?
Peříčka jsou virtuální měna či věrnostní body platformy twitch. Streamer si může nastavit jaké odměny si budou moci diváci koupit. Já to vzala zatím přístupem nejlevnějších emotů i pro nepředplatitele.
A momentálně můžete pro 3 šťastlivce odstartovat GIVEAWAY za 100 000 peříček. Zatím se nic lepšího nevymyslelo.

P21514682_edited.jpg
P6050123_edited.jpg

MORGAN (22.10.2021 - SOUČASNOST)

RICKY (2009 - † 7.10.2021)

OLEG (11.7.2021 - SOUČASNOST)
FOTO DODÁM POZDĚJI

bottom of page