LiveStream

    JAK DLOUHO STREAMUJEŠ?
Stručně:

 • Nápad se zrodil o 2 roky dříve - nebyla odvaha

 • První stream vůbec: září 2016 ještě na YT

 • Pravidelné streamy: říjen & listopad 2017

 • Odstartování pravidelného aktivního streamování: od únoru 2018
  (nastreamováno 3000+ hodin)

Dlouze:​

O LiveStreamování jsem začala přemýšlet po pár měsících natáčení, ale nabrat odvahu ke spáchání jsem sbírala 2 roky. V září 2016 jsem se k tomu konečně dokopala a od té doby jsem streamovala nahodile - párkrát do měsíce s dlouhými - i několika týdenními pauzami.

V říjnu 2017 jsem díky nemocenské upozadnila natáčení a vrhla se po hlavě do streamovaného hororového měsíce a následně adventurního listopadu. Tyto téměř každovečerní streamy mi pomohly si uvědomit, že tohle je ta správná cesta, kterou se dál ubírat a tak trochu i plnění mého snu. Hned první den v únoru 2018 jsem se pustila do "fulltime" streamování, což mě drží, naplňuje a baví do dnes. Možná i o kapku více :)

    KDY STREAMUJEŠ?
Aktuálně se snažím vysílat téměř každý den, spíš ve večerních hodinách - nejčastěji od 18:00, ale může se díky jiným povinnostem či koníčkům stát, že stream zapnu až ve 20:00. A nebo naopak - když nebudu mít do čeho píchnout, zapnu stream už v 16:00 nebo výjimečně dopoledne. Nemáme žádný pevně stanovený rozvrh, nedělalo by to dobrotu. Doplňuju jej však zpětně pro přehled ve streamech :)

    CO NA STREAMECH HRAJEŠ?
Předně obecně to, co mě baví a dokáže zaujmout - jsem velice vybíravá. Hororový žánr a příběhovky jsou stálice mezi žánry a něco, co definuje můj kanál. Nebudu se bát experimentovat s čímkoliv, co má hutnější atmosféru, vážnější téma nebo spadá do podžánru soulsborne her. Nepohrdnu ani roztomilostem, indie titulům, občas něčemu humornému a hlavně novému. Mám spoustu herních restů, které je potřeba dohnat, v knihovně spousty nedoceněných nebo méně známých her a zároveň si brousím své herní periferie na žhavé novinky. Budu ráda za každý Váš tip na zajímavou hru, počítejte však, že se k nim dostanu většinou až v rámci měsíců, mnohdy dokonce i let.

    JAK?
LiveStreamuju pomocí programu OBS Studio přes procesor (x264) na 6000 Kbps bitrate při 720p a 60fps. K přenosu obrazu z Playstationu 4 používám střihovou kartu AVerMedia Live Gamer 4K. Časem chci určitě kvalitu streamu zvedat, plynulost a dobré podmínky pro sledování jsou však aktuálně hlavní prioritou!

    BUDE ZÁZNAM?
Záznamy z LiveStreamů, kde procházím nějakou zajímavou příběhovkou či hororovkou na first feel můžou přistát na YT. Jinak se je snažím archivovat přímo na twitchi pomocí stěžejních scén, kdy mi záznam nesmažou - pokud časem nezmění podmínky. Záznamy jsou fajn a sama je u kolegů sleduju. Na druhou stranu se pořád po letech natáčení nemůžu ubránit dojmu, že se nejedná o tak plnohodnotnou věc, jako ryzí natáčená série, která projde důkladnou úpravou, střihem a stojí za ní lepší mluvený komentář. Proto si od nich udržuju jakýsi odstup a na YT putuje menšina, ze kterých mám lepší pocit nebo jsou volbou hry unikátní. Je to v hlavě :)

F.A.Q., aneb jiné často kladené dotazy:

    Co je to za papouška v pozadí?

Papoušek zpěvavý jménem Ricky. Je se mnou už pěknou řádku let, čili jeho skřeky nevnímám v tak velké míře, jak můžete vy. Zvykněte si :)

Jak dlouho je s námi přesně nedokážeme odhadnout. Nejednalo se o žádné pamětihodné období, dle kterého bychom se mohli doma orientovat. Proto se shodneme na nějakém rozmezí 10 - 12 let. Nemůžeme na to přijít! :D

Tento druh se mluvit nenaučí, stejně tak není schopný napodobovat žádné zvuky ani pískání. Špatně se ochočuje, na rameno ani ruku ho nedostanu. Krmit se však nechá, stejně tak výjimečně podrbat na hlavě. Slyší na slovo "piškotek", kdy se jde zbláznit a okamžitě přiletí.

    Ty u toho ležíš?

Ano, mám problémy se zády a moc dlouho bych u toho neuseděla. V budoucnu se to samozřejmě může změnit, aktuálně však upřednostňuju hlavně své pohodlí a tím pádem možnost mít delší streamy.

    Kdo dělal design?

Vše na streamu, včetně emotů, na YT kanále i webových stránkách, je má práce. Jsem děsný puntičkář, který je málo-kdy s čímkoliv spokojený. Dospěla jsem k tomu měsíci dolaďování a to pouze ve chvílích, kdy byla po boku dobrá múza a nálada tvořit. Ráda bych někdy pomohla s designy ostatním, ale kvůli tomuto "přístupu" to bohužel moc nejde. Nejhorší je mi nechat volnou ruku. Čím víc požadavků a detailnější představa, tím lépe.

    Co jsou duše, jak je získám a k čemu mi budou?

Duše jsou zdejší virtuální měna či body, které obdržíte sledováním streamu (12/hod), za sub (100) či host (50) a účastí v bossfightech (!boss). Případně Vám je někdo může darovat (!give). Utrácet se dají za příkaz !hug a !slap [100]. Více méně jsou jen pro srandu. Do GIVEAWAYů jsou stěžejní nasledované hodiny 8)

    Co jsou peříčka?

Peříčka jsou taktéž virtuální měna či věrnostní body, tentokrát však přímo od twitche. Streamer si o tuto funkci musí zažádat a po schválení si může nastavit jaké odměny si budou moci diváci koupit. Já to vzala zatím přístupem nejlevnějších emotů i pro nepředplatitele. Dá se jinak nastavit zvýrazněná zpráva v chatu a určitě se najdou jiné kreativní řešení, ale já osobně v tom zatím nic jiného nenašla. Třeba časem přibude něco zajímavého.

 Ke dni 19. 3. 2020

 • Přidána možnost jednorázově za stream investovat 30 000 peříček do přivolání Rickyho na slovo piškotek.

 • Přidána možnost jednorázově za stream investovat 100 000 peříček za spuštění GIVEAWAYE pro přítomné diváky.

 • Twitch
 • YT
 • Discord
 • Facebook
 • DBH
 • CSFD
 • Instagram
 • Twitter

Veškerý text je dílem MsRepulsive. Sdílení a kopírování se zdrojem povoleno :)

Design stránek vytvořen přes wix | Doména zaregistrována na onebit dne 8. 1. 2020