LiveStream

    JAK DLOUHO STREAMUJI?
Stručně:

  • První stream vůbec: září 2016 ještě na YT (Nápad se zrodil o cca 2 roky dříve, ale nebyla odvaha)

  • Pravidelné streamy: říjen & listopad 2017

  • Odstartování pravidelného aktivního streamování: od únoru 2018

  • Od 19.6.2020 do 30.6.2021 se přešlo na víkendové streamy kvůli práci

  • Od 1.7.2021 se pojede opět ve "fulltime" režimu - streamy téměř každý den

K 1.1.2022 mám nastreamováno 5370+ hodin během 1055+ streamovacích dní | zdroj: TwitchTracker

Dlouze:​

O Streamování jsem jako tehdejší každodenní divák twitche (Mazarin1k, CzechCloud, JukasLegion2, LobosJr) začala přemýšlet již po pár měsících natáčení, ale odvahu ke spáchání jsem sbírala roky. V září 2016 jsem se k tomu konečně dokopala a od té doby jsem streamovala čistě nahodile - párkrát do měsíce s dlouhými - i několika týdenními rozestupy. Zkrátka když byla nálada. Později jsem přes restream.io zkoušela nakopnout i twitch kanál a začala se tam pomalu přesouvat.

V říjnu 2017 jsem díky nemocenské upozadnila natáčení a vrhla se po hlavě do streamovaného hororového měsíce a následně adventurního listopadu. Tyto téměř každovečerní streamy mi dopomohly uvědomit si, že tohle je ta správná cesta, kterou se dál ubírat a tak trochu se ze streamu stal můj životní koníček, sen a smysl života. Hned první den v únoru 2018 jsem se pustila do "fulltime" streamování, což mě drží nad vodou, naplňuje a baví do dnes. Neumím si aktuálně představit, že bych se streamem v následujícíh letech jen tak sekla.

 

​​    KDY STREAMUJI?
Od 1.7.2021 konečně můžeme streamovat i přes týden. Takže se o to snažím kdykoliv, kdy jsem alespoň trochu při smyslech.

Zapínám to kolem 18.19. hodiny. Jdeme-li doma následující den do práce, končím ve 22:00 a přes víkendy kolem půlnoci.

Veškeré DayOffy se snažím hlásit na discordu. Jakémukoliv pevnému rozvrhu nebo plánům se vyhýbám, nejsem na to povaha.

    CO NA STREAMECH HRAJI?
Předně obecně to, co mě baví a dokáže zaujmout - jsem velice vybíravá. Horor a příběhovky jsou stálicemi mezi žánry a zároveň něčím, co definuje můj kanál. Nebudu se bát experimentovat s čímkoliv, co má hutnější atmosféru, vážnější téma nebo spadá do podžánru soulsborne her. Nepohrdnu ani roztomilejšími záležitostmi, indie tituly a občas něčím humorným. Mám spoustu herních restů, které je potřeba dohnat, v knihovně spoustu nedoceněných nebo méně známých her, na které jsem zatím nesáhla a zároveň si brousím své herní periferie na žhavé novinky. Budu ráda za každý Váš tip na zajímavou hru, počítejte však, že se k nim dostanu většinou až v rámci měsíců, mnohdy dokonce i let.

    JAK STREAMUJI?
Streamuju pomocí programu OBS Studio přes CPU (slow) na 4500 - 5000 Kbps bitrate. K přenosu obrazu z konzole používám střihovou kartu AVerMedia Live Gamer 4K. Časem chci určitě kvalitu streamu zvedat, plynulost a dobré podmínky pro sledování jsou však aktuálně hlavní prioritou.

    BUDE ZÁZNAM?
Pokud mám ze streamu či průchodu hrou celkově dobrý pocit a vím, že bych se na něco takového podívala i já sama, tak se záznam snažím uchovat pomocí stěžejních scén na twitchi. Díky novým DMCA se se však veškeré trvalé záznamy z twitche nejspíš pomalu přesunou na YT, abychom předešli budoucím problémům. Případně se pokusím zajímavější kousky zaznamenávat ve vyšší kvalitě nebo přinést prostříhaný původní záznam toho nejzajímavějšího ze hry / streamu.

Je v plánu na těchto stránkách udělat přehledný seznam všech záznamů.

F.A.Q., aneb jiné často kladené dotazy:

    Co je to za papouška v pozadí?

Od 11.7.2021 můžete v pozadí slyšet anduláka Olega, nalezence, ke kterému se nikdo nehlásil a tak mi už zůstal. S ochočováním to bude běh na delší trať.

Ricky - papoušek zpěvavý nás bohužel 7.10.2021 na věky opustil. Byl se mnou úctyhodných 13 let a byl velmi milým rozptýlením, maskotem, společníkem a spolu-komentátorem ve videích i na streamech. Posledních pár měsíců ho trápily menší zdravotní problémy, které se zhoršily až poslední týden jeho života. Do poslední chvíle se měl čile k světu, a byl vděčný za každičký milovaný piškotek!

Dopoledne byl ještě čiperný, po návratu z práce šlo vidět, že už má problémy s dýcháním, a kolem desáté hodiny večerní byl konec.

A jelikož jsem to "ticho" nevydržela, tak jsem si v pátek 22.10.2021 domů přivedla papouška kakarikiho rudočelého, Morgana! Zatím se rozkoukává, je to pohodový zvědavec, flegmouš a rád mě tahá za pyžamo :D a rád sedí Olegovi na kleci.

    Ty u toho ležíš?

Ano, mám problémy se zády a moc dlouho bych u toho neuseděla. V budoucnu se to samozřejmě může změnit, aktuálně však upřednostňuju hlavně své pohodlí a tím pádem možnost mít delší streamy. Jedná se o stav, který se už nezlepší a musí se hlídat, aby se naopak nehoršil. Je mi jasné, že pro Vás je tato poloha možná až nepředstavitelná, berte však v potaz, že já jsem zvyklá od malička. Psávala jsem takto domácí úkoly, kreslila, jedla a časem i pařila hry.

    Kdo dělal design/grafiku?

Vše na streamu (včetně emotů), na YT kanále i webových stránkách, je má práce. Jsem děsný puntičkář, který je málo-kdy s čímkoliv spokojený. Dospěla jsem k tomu měsíci až lety dolaďování a to pouze ve chvílích, kdy byla po boku dobrá múza a nálada tvořit.

Ráda bych někdy pomohla s designy ostatním nebo si udělala nějaké pomyslné portfólio, ale kvůli tomuto rekreačnímu "přístupu" to moc nejde. Stejně tak se považuju za věčného amatéra. Nejhorší je mi nechat volnou ruku. Čím víc požadavků a detailnější představa, tím lépe.

    Co jsou duše, jak je získám a k čemu mi budou?

Duše jsou zdejší virtuální měna či body, které obdržíte sledováním streamu (12/hod), za sub (100) či host (50) a účastí v bossfightech (!boss). Případně Vám je někdo může darovat (!give). Utrácet se dají za příkaz !hug a !slap [100]. Více méně jsou jen pro srandu.

Daleko více mě zajímají Vaše nasledované hodiny, které zohledňujeme v GIVEAWAY.

    Co jsou peříčka?
Peříčka jsou virtuální měna či věrnostní body platformy twitch. Streamer si může nastavit jaké odměny si budou moci diváci koupit. Já to vzala zatím přístupem nejlevnějších emotů i pro nepředplatitele. A momentálně můžete pro 3 šťastlivce odstartovat GIVEAWAY za 100 000 peříček.