LiveStream

    JAK DLOUHO STREAMUJEŠ?
Stručně:

 • Nápad se zrodil o 2 roky dříve, ale nebyla odvaha

 • První stream vůbec: září 2016 ještě na YT

 • Pravidelné streamy: říjen & listopad 2017

 • Odstartování pravidelného aktivního streamování: od únoru 2018

 • Od půlky června 2020 do konce roku se přešlo na víkendové streamy

 • Od nového roku se plánuje přejít zpět na aktivní streamování

Nastreamováno téměř 4000 hodin - zdroj: statistiky na TwitchTrackeru

Dlouze:​

O LiveStreamování jsem jako tehdejší aktivní divák twitche (Mazarin1k, CzechCloud, JukasLegion2) začala přemýšlet po pár měsících natáčení, ale nabrat odvahu ke spáchání jsem sbírala přes dva roky. V září 2016 jsem se k tomu konečně dokopala a od té doby jsem streamovala nahodile - párkrát do měsíce s dlouhými - i několika týdenními pauzami.

V říjnu 2017 jsem díky nemocenské upozadnila natáčení a vrhla se po hlavě do streamovaného hororového měsíce a následně adventurního listopadu. Tyto téměř každovečerní streamy mi dopomohly k uvědomění, že tohle je ta správná cesta, kterou se dál ubírat a tak trochu se ze streamu stal můj životní koníček a sen. Hned první den v únoru 2018 jsem se pustila do "fulltime" streamování, což mě drží, naplňuje a baví do dnes. Možná i o kapku více :)

    KDY STREAMUJEŠ?
Aktuálně se snažím vysílat každý pátek (od 20:00), sobotu a neděli (od 18:00). Přes týden se bohužel nejsem schopná postarat ani sama o sebe, natož zapnout stream a užít si ho. To se snad další rok zase změní! Držte pěsti.

    CO NA STREAMECH HRAJEŠ?
Předně obecně to, co mě baví a dokáže zaujmout - jsem velice vybíravá. Hororový žánr a příběhovky jsou stálice mezi žánry a něco, co definuje můj kanál. Nebudu se bát experimentovat s čímkoliv, co má hutnější atmosféru, vážnější téma nebo spadá do podžánru soulsborne her. Nepohrdnu ani roztomilejšími záležitostmi, indie tituly a občas něčím humorným. Mám spoustu herních restů, které je potřeba dohnat, v knihovně spousty nedoceněných nebo méně známých her a zároveň si brousím své herní periferie na žhavé novinky. Budu ráda za každý Váš tip na zajímavou hru, počítejte však, že se k nim dostanu většinou až v rámci měsíců, mnohdy dokonce i let.

    JAK?
LiveStreamuju pomocí programu Streamlabs OBS přes procesor (x264) na 6000 Kbps bitrate při 720p a 60fps. K přenosu obrazu z konzole používám střihovou kartu AVerMedia Live Gamer 4K. Časem chci určitě kvalitu streamu zvedat, plynulost a dobré podmínky pro sledování jsou však aktuálně hlavní prioritou!

    BUDE ZÁZNAM?
Záznamy z LiveStreamů, kde procházím nějakou zajímavou příběhovkou či hororovkou na first feel můžou přistát na YT. Jinak se je snažím archivovat přímo na twitchi pomocí stěžejních scén, kdy mi záznam nesmažou - pokud časem nezmění podmínky. Záznamy jsou fajn a sama je u kolegů sleduju. Na druhou stranu se pořád po letech natáčení nemůžu ubránit dojmu, že se nejedná o tak plnohodnotnou věc, jako ryzí natáčená série, která projde důkladnou úpravou či střihem, dosahuje vyšší audiovizuální kvality a stojí za ní lepší mluvený komentář a soustředění čistě na hru. Proto si od nich udržuju jakýsi odstup a na YT putuje menšina, ze kterých mám lepší pocit nebo jsou volbou hry unikátní. Nově (od léta 2020) se budu snažit během streamu průchody nahrávat a tyto kvalitnější záznamy časem prostříhané vydávat. Je to v hlavě :)

F.A.Q., aneb jiné často kladené dotazy:

    Co je to za papouška v pozadí?

Papoušek zpěvavý jménem Ricky. Je se mnou už pěknou řádku let, čili jeho skřeky nevnímám v tak velké míře, jak můžete vy. Zvykněte si :)

Jak dlouho je s námi přesně nedokážeme odhadnout. Nejednalo se o žádné pamětihodné období, dle kterého bychom se mohli doma orientovat. Proto se shodneme na nějakém rozmezí 10 - 12 let. Nemůžeme na to přijít a jednou za čas se touto otázkou celkem intenzivně několik hodin až dní zabýváme! :D

Tento druh se mluvit nenaučí, stejně tak není schopný napodobovat žádné zvuky, melodie či pískání. Špatně se ochočuje, na rameno ani ruku ho nedostanu. Krmit se však nechá, stejně tak výjimečně podrbat na hlavě. Slyší na slovo "piškotek", kdy se jde zbláznit a okamžitě přiletí.

    Ty u toho ležíš?

Ano, mám problémy se zády a moc dlouho bych u toho neuseděla. V budoucnu se to samozřejmě může změnit, aktuálně však upřednostňuju hlavně své pohodlí a tím pádem možnost mít delší streamy.

    Kdo dělal design/grafiku?

Vše na streamu, včetně emotů, na YT kanále i webových stránkách, je má práce. Jsem děsný puntičkář, který je málo-kdy s čímkoliv spokojený. Dospěla jsem k tomu měsíci dolaďování a to pouze ve chvílích, kdy byla po boku dobrá múza a nálada tvořit. Ráda bych někdy pomohla s designy ostatním nebo si udělala nějaké pomyslné portfólio, ale kvůli tomuto "přístupu" to bohužel moc nejde. Nejhorší je mi nechat volnou ruku. Čím víc požadavků a detailnější představa, tím lépe.

    Co jsou duše, jak je získám a k čemu mi budou?

Duše jsou zdejší virtuální měna či body, které obdržíte sledováním streamu (12/hod), za sub (100) či host (50) a účastí v bossfightech (!boss). Případně Vám je někdo může darovat (!give). Utrácet se dají za příkaz !hug a !slap [100]. Více méně jsou jen pro srandu. Daleko více mě zajímají Vaše nasledované hodiny, které rohledňuju v GIVEAWAY.

    Co jsou peříčka?

Peříčka jsou taktéž virtuální měna či věrnostní body, tentokrát však přímo od twitche. Streamer si o tuto funkci musí zažádat a po schválení (nebo alespoň v době aktivace na mém kanále to tak bylo) si může nastavit jaké odměny si budou moci diváci koupit. Já to vzala zatím přístupem nejlevnějších emotů i pro nepředplatitele. Dá se jinak nastavit zvýrazněná zpráva v chatu a určitě se najdou jiné kreativní řešení, ale já osobně v tom zatím nic jiného nenašla. Třeba časem přibude něco zajímavého.

Přidána možnost jednorázově za stream investovat 100 000 peříček za spuštění GIVEAWAYE pro přítomné diváky.

 • Twitch
 • YT
 • Discord
 • Facebook
 • DBH
 • CSFD
 • Instagram
 • Twitter

Veškerý text je dílem MsRepulsive. Sdílení a kopírování se zdrojem povoleno :)

Design stránek vytvořen přes wix | Doména zaregistrována na onebit dne 8. 1. 2020