LiveStream

    JAK DLOUHO STREAMUJEŠ?
Stručně:

  • První stream vůbec: září 2016 ještě na YT (Nápad se zrodil o 2 roky dříve, ale nebyla odvaha)

  • Pravidelné streamy: říjen & listopad 2017

  • Odstartování pravidelného aktivního streamování: od únoru 2018

  • Od 19.6.2020 do 30.6.2021 se přešlo na víkendové streamy

  • Od 1.7.2021 se pojede ve fulltime režimu - streamy téměř každý den

K 21.3. nastreamováno téměř 4500 hodin během cca 870 dní | zdroj: TwitchTracker

Dlouze:​

O Streamování jsem jako tehdejší aktivní divák twitche (Mazarin1k, CzechCloud, JukasLegion2) začala přemýšlet již po pár měsících natáčení, ale nabrat odvahu ke spáchání jsem sbírala roky. V září 2016 jsem se k tomu konečně dokopala a od té doby jsem streamovala nahodile - párkrát do měsíce s dlouhými - i několika týdenními rozestupy.

V říjnu 2017 jsem díky nemocenské upozadnila natáčení a vrhla se po hlavě do streamovaného hororového měsíce a následně adventurního listopadu. Tyto téměř každovečerní streamy mi pomohly dojít k závěru, že tohle je ta správná cesta, kterou se dál ubírat a tak trochu se ze streamu stal můj životní koníček i sen. Hned první den v únoru 2018 jsem se pustila do "fulltime" streamování, což mě drží, naplňuje a baví do dnes a čím dál více si uvědomuju, že bych ho dělala se stejným zápalem za jakýchkoliv podmínek.

    KDY STREAMUJEŠ?
Aktuálně se snažím vysílat každý pátek (od 20:00), sobotu a neděli (od 18:00). Přes týden se bohužel nejsem schopná postarat ani sama o sebe, natož zapnout stream a užít si ho. To se snad postupem času změní.

    CO NA STREAMECH HRAJEŠ?
Předně obecně to, co mě baví a dokáže zaujmout - jsem velice vybíravá. Hororový žánr a příběhovky jsou stálicemi mezi žánry a zároveň něčím, co definuje můj kanál. Nebudu se bát experimentovat s čímkoliv, co má hutnější atmosféru, vážnější téma nebo spadá do podžánru soulsborne her. Nepohrdnu ani roztomilejšími záležitostmi, indie tituly a občas něčím humorným. Mám spoustu herních restů, které je potřeba dohnat, v knihovně spoustu nedoceněných nebo méně známých her a zároveň si brousím své herní periferie na žhavé novinky. Budu ráda za každý Váš tip na zajímavou hru, počítejte však, že se k nim dostanu většinou až v rámci měsíců, mnohdy dokonce i let.

    JAK?
Streamuju pomocí programu Streamlabs OBS přes NVENC (new) na 5750 Kbps bitrate při 720p / 900p a 60fps. K přenosu obrazu z konzole používám střihovou kartu AVerMedia Live Gamer 4K. Časem chci určitě kvalitu streamu zvedat, plynulost a dobré podmínky pro sledování jsou však aktuálně hlavní prioritou.

    BUDE ZÁZNAM?
Pokud mám ze streamu či průchodu hrou celkově dobrý pocit a vím, že bych se na něco takového podívala i já sama, tak se záznam snažím uchovat pomocí stěžejních scén. Díky novým DMCA se se však veškeré trvalé záznamy z twitche pomalu přesunou na YT, abychom zbytečně neměli problém. Případně se pokusím zajímavější kousky zaznamenávat ve vyšší kvalitě nebo přinést prostříhaný původní záznam toho nejzajímavějšího ze hry / streamu.

F.A.Q., aneb jiné často kladené dotazy:

    Co je to za papouška v pozadí?

Papoušek zpěvavý jménem Ricky. Je se mnou už pěknou řádku let, čili jeho skřeky nevnímám v tak velké míře, jak můžete vy. Zvykněte si :)

Jak dlouho je s námi přesně nedokážeme odhadnout. Nejednalo se o žádné pamětihodné období, dle kterého bychom se mohli doma orientovat. Proto se shodneme na nějakém rozmezí 11 - 13 let. Nemůžeme na to přijít a jednou za čas se touto otázkou celkem intenzivně několik hodin až dní zabýváme! :D

Tento druh se mluvit nenaučí, stejně tak není schopný napodobovat žádné zvuky, melodie či pískání. Špatně se ochočuje, na rameno ani ruku ho nedostanu. Krmit se však nechá, stejně tak výjimečně podrbat na hlavě. Slyší na slovo "piškotek", kdy se jde zbláznit a okamžitě přiletí. Stejně tak je naučený dojít na své oblíbené pojízdné bydýlko.

    Ty u toho ležíš?

Ano, mám problémy se zády a moc dlouho bych u toho neuseděla. V budoucnu se to samozřejmě může změnit, aktuálně však upřednostňuju hlavně své pohodlí a tím pádem možnost mít delší streamy. Jedná se o stav, který se už nezlepší a musí se hlídat, aby se naopak nehoršil. Je mi jasné, že pro Vás je tato poloha možná až nepředstavitelná, berte však v potaz, že já jsem zvyklá od malička. Psávala jsem takto domácí úkoly, kreslila, jedla a časem i pařila.

    Kdo dělal design/grafiku?

Vše na streamu, včetně emotů, na YT kanále i webových stránkách, je má práce. Jsem děsný puntičkář, který je málo-kdy s čímkoliv spokojený. Dospěla jsem k tomu měsíci dolaďování a to pouze ve chvílích, kdy byla po boku dobrá múza a nálada tvořit. Ráda bych někdy pomohla s designy ostatním nebo si udělala nějaké pomyslné portfólio, ale kvůli tomuto "přístupu" to bohužel moc nejde. Stejně tak se považuju za věčného amatéra. Nejhorší je mi nechat volnou ruku. Čím víc požadavků a detailnější představa, tím lépe.

    Co jsou duše, jak je získám a k čemu mi budou?

Duše jsou zdejší virtuální měna či body, které obdržíte sledováním streamu (12/hod), za sub (100) či host (50) a účastí v bossfightech (!boss). Případně Vám je někdo může darovat (!give). Utrácet se dají za příkaz !hug a !slap [100]. Více méně jsou jen pro srandu. Daleko více mě zajímají Vaše nasledované hodiny, které zohledňuju v GIVEAWAY.

    Co jsou peříčka?

Peříčka jsou virtuální měna či věrnostní body platformy twitch. Streamer si může nastavit jaké odměny si budou moci diváci koupit. Já to vzala zatím přístupem nejlevnějších emotů i pro nepředplatitele. A momentálně můžete pro 3 šťastlivce odstartovat GIVEAWAY za 100 000 peříček.