top of page

O autorce

Screenshot 2021-06-30 at 10-59-40 Marcela MsRepulsive Martinková ( msrepulsive) • Fotky a

Ahoj! Jmenuju se Marcela a jsem hráčka... Fyzicky je mi 29 (93), mentálně jsem se sekla někde na 16...

Jsem divná ženská s potřebou sdílet světu své herní radovánky formou LiveStreamů. Před pár lety to byly plnohodnotné herní série na YouTube (let's playe, gameplaye, herní ukázky). A pokud zabrousíme ještě víc do minulosti, vše to začalo u blogu věnovanému hře The Sims 2. Vždy to tam někde bylo a pravděpodobně i bude. Aktuálně věnuji nejvíc volného času streamu.

Doposud jsem nenašla větší vášeň, a smysl života!

Ne vážně, kam až tohle může zajít?!

Hráčem a milovníkem her se nepovažuju proto, že bych snad měla (nemám) odehranou kupu her nebo plavala (neplavu) v hromadě krabicovek, ale kvůli té možnosti odpoutat se od reality a zapomenout na starosti. Je to pro mě ten největší odpočinek, zábava, umění a vášeň co znám a mám.

Hraní videoher

Počítač si naši domů pořídili ve srovnání s mými vrstevníky, jako jedni z posledních. Neměla jsem staršího bráchu ani tátu hráče, kterým bych mohla nakukovat přes rameno a tak jsem krásu hraní poznala sama až později. Jedinou pořádnou hru mezi pár CD kousky herních výběrů z časopisu Jak na počítač táta donesl v mých dvanácti letech. Byla to střílečka Soldier of Fortune. Jo, pro takové kuře asi nepříliš vhodná volba, ale nadchlo mě to a nemohla jsem se od hry odtrhnout. Hrála jsem první mise pořád dokolečka, i když mi to absolutně nešlo a po zhruba týdnu intenzivního hraní zmizel pracovní notebook na služební cestu i spolu s CD a hru jsem tak již nikdy neviděla. Její název jsem zjistila až po letech na jednom herním fóru, dle mého popisu vzpomínek z dětství.

Následovaly dny strávené u Crazy Taxi, FlatOutech, všemožných tycoonů a simulátorů. Nastalo i pobláznění sérií The Sims - a spolu se Simíkama přišel i správný Simíko-blog. Od té doby nebyl díl, který by mě dokázal tak zaujmout a zabavit jako dvojka. The Sims 3 potěšil svou inovativní absencí zbytečného načítání. The Sims 4 mě už absolutně neoslovilo, jelikož se série odklonila od mé vysněné cesty za fotorealistickým simulátorem života. V roce 2009 jsem se dala na World of Warcraft a poznala tak spoustu úžasných lidí, na které vzpomínám do dnes. Po tom, co jsem s WoWkem po nějakých pěti letech opravdu intenzivního seriózního raidování sekla, jsem se do her zažrala ještě daleko více, a tak se snažím dohnat vše, co mi za ty roky uteklo.

Dnes nejraději pařím sama, včetně MP a MMO her - mám ráda svůj klid. Singlovky však vedou na plné čáře. Nejvíce mi padly do noty hororové a atmosferické hry, nepohrdnu dobrým příběhem a povedeným hudebním podkresem. A nakonec jsem propadla sérii SoulsBorne her, i když mi jich spousta do sbírky odehrát chybí. V moment, kdy se ze zábavy a nadšení stává frustrace, tak ztrácím o hru zájem. Nejraději hraju na normální/střední obtížnost a nejvíc mi vyhovuje, když ve hře vůbec nastavení obtížnosti není.

Mezi mé nejoblíbenější herní kousky patří: Dark Souls, Bloodborne, Demon's Souls (PS5), Dishonored série, Prey, Little Nightmares série, Death Stranding, The Cat Lady, Observer, hry od Frictional Games (Penumbra, Amnesia, SOMA), This War of Mine a Resident Evil VII & Village.

Herní tvorba

Aktuálně se nejintenzivněji věnuju živému vysílání průchodů her na platformě twitch.tv. Tento koníček beru seriózně, nerada během něj hry nedohrávám a snažím se ho využít i k zahrání věcí, kterým bych se jinak vyhla úplně nebo je dlouhodobě odkládala. To se konec konců děje stejně, ale tak trochu naivně věřím, že se to lepší. Netajím se tím, že je můj malý sen se něčím takovým v budoucnu živit. Avšak není kam spěchat, já si ráda počkám na ten správný čas. Naberu mezitím zkušenosti a hlavně se na to psychicky obrním.

Tvorba na YouTube - natáčení průchodů her a ukázek jsem musela opustit kvůli nedostatku energie, nálady i motivace v tom pokračovat.

Je to pro mě srdeční záležitost, ke které se už pravděpodobně nelze vrátit.

Herní Novinky jsou, tedy byly seriózní formát videí, na který jsem hrdá a který mi pomáhal od srpna 2016 udržovat ještě větší přehled o nově vycházejících hrách a stejně tak přinášel herní tipy, co zajímavého si zahrát. Bohužel kolem srpna 2019 nastalo období nesoustředění a já tímto přestala starý, propracovanější formát zvládat. Od 1.1.2021 jsem tak začla vydávat komorní povídací obdobu, která mi vyhovuje daleko více. Tímto se z Herních Novinek stává video-měsíčník Herní Pokec.

Jiné koníčky

Mimo hraní se ráda podívám na nějaký ten dobrý film či seriál, ze jména na pomalá dramata, psychologické věci, horror či thriller. Mám ráda dokumenty všeho druhu a pokud to má být něco postavené na humoru, vždy upřednostním parodii před komedií. Až na výjimky moc romantické, rodinné a animované filmy nemusím. Určitě se o svých oblíbencích v budoucnu rozepíšu.

Jsem grafik amatér. Respektive, než jsem se ve Photoshopu dokázala jakž takž rozkoukat, zabralo mi to 4 pokusy - zapnutí v průběhu několika měsíců až let. Chce to se nevzdávat a nenechat se odradit na první pohled složitým rozhraním! Ráda to tu časem "obohatím" o nějaké pomyslné portfólio. Jakoukoliv grafiku na kanálech, bannery, emoty či designy jsou má práce. A jelikož jsem věčně nespokojený puntičkář, co musí neustále něco vypiplávat a dolaďovat, ušetřila jsem tak pravděpodobně nervy nejednomu kolegovi - grafikovi amatérovi, který by to dělal za/pro mě. Nemyslím si, že si někdy něco nechám navrhnout nebo budu dlouhodobě používat práci jiných.

Jinak jsem líný lempl, nemotorné pádlo, antitalent na pohyb, labil a jelikož se mi klepou ruce, tak neudržím nic drobrého, s čím by se dalo tvořit. Jo a při chůzi se pěkně motám, zakopávám a vrážím do věcí/lidí. Chcete mě?!

Kontakt & odkazy

- Kanál kde pravidelně vysílám živě!

- Herní série, Herní Pokec & záznamy

- Profil (co jsem viděla, ohvězdičkuju)

- Profil (dohráno / rozehráno / dojmy)

- Pozvánka na náš MimoMísu server

- Stránka pro komunitu

- Vzácně něco vyfotím

- Automatizované (nepoužívám)

msrepulsivegaming@gmail.com

Jméno/Nick *

Email *

Zpráva

Zpráva odeslána! 8)

bottom of page