top of page

Dojmy z hraní: Valley

Aktualizováno: 8. 1. 2020Hráno na: PC

Zveřejněno na Databaze-her: 15. 1. 2019


Žánr: Explorativní adventura s prvky pošinovky

Vývojář: Blue Isle Studios

Vydavatel: Blue Isle Publishing

Vydáno: 24. 8. 2016Ve hře Valley narazíte na velice pěkně zpracované údolí. Hru jsem zkoušela těsně po vydání, ale z nějakého důvodu to zůstalo pouze u zhruba hodinové ochutnávky. Ke hře jsem se během letošního ledna vrátila a zkusila ji pěkně na novo. A chytla mě více, než bych čekala. Vlastně celkově překvapila, protože po úvodní, na první pohled uzavřenější lokaci, nevíte kam dřív.

Kouzlo tkví ve speciálním L.E.A.F. suitu, jakémsi mechanickém obleku, který díky upgradům nabírá na funkčnosti. Nechci zabíhat do detailů, abych Vás neochudila o potěšení z objevování a poznávání, ale hlavní mechanika je jasná už od začátku. Máte schopnost životní energii brát a především dávat. Vidíte seschlý strom bez listí či jehličí? Díky energii ve vašem "zásobníku", kterou sbíráte po okolí, jste schopni jej znovu oživit. To stejné platí i v případě zdejší zvěře.

Postupem v krásném herním světě se však s nutností oživovat setkáváte čím dál častěji. Zajímavý je i fakt, že kdykoliv v tomto údolí zemřete, ovlivníte tím své okolí. Zkrátka spolu s Vámi zemře i kus údolí. Ale proč se tohle vše děje? Na to řeknu jediné, důvod to má. Ale na ten si už zkuste přijít během hraní sami. Budete totiž narážet na záznamy, letáky, vzkazy, informace i náznaky v samotném prostředí na každém rohu a rozhodně se vyplatí věnovat jim pozornost. A taky na pár pěkných easter eggů.

K tomu přidejte pěkný hudební podkres, poutavou atmosféru, nějaký ten náznak logických postupů či odbočky navíc a máte o zážitek postaráno. Fakt mě to chytlo. Ve hře jsem strávila nějakých 9 hodin, i když se dá údajně sfouknout za třetinu času. Buď díky mé vlastní nepozornosti nebo na základě počátečního omezení L.E.A.F. suitu. Jestli se Vám nedělá nevolno z hopsání či rychlejšího pohybu, líbí se vám představa kochání se přírodou a rádi si odpočinete u poklidnějších atmosferických kousků, doporučuju Valley jednoznačně zahrát!


Klady: Audiovizuál, individuální herní doba, příběh, volnost, zajímavá i originální herní mechanika, zpracování údolí

Zápory: Občasné bugy, zdlouhavost a náročnost při hledání schovaných beden/kufrů


3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page