top of page

Dojmy z hraní: Tsioque


Hráno na: PC

Zveřejněno na Databaze-her: 9. 11. 2018


Žánr: Point-and-click adventura

Vydavatel: OhNoo Studio

Vydáno: 7. 11. 2018


Tsioque je roztomilou, humornou i potemnělou point-and-click adventurou, kterou jsem vyhlížela pěkně dlouho. Demo bylo úžasné a hned si mě získalo. Následoval odklad za odkladem, občasné pochybnosti o tom, zda hru vůbec zvládnou dodělat a vydat. A když se nedávno u hry na Steamu rozsvítilo datum 7. listopad 2018, vypadalo to nadějně.

Čeká vás pohádkový příběh a dobrodružství malé okaté princezny jménem Tsioque. Maminka, zdejší královna se musí vydat k nedaleké bitvě. Mezitím se objeví zlý čaroděj, který využije situace a se svými poskoky celý hrad obsadí, princezna tak končí pod zámkem a dál nebudu prozrazovat.

Žasnu jak pěkně a zároveň neinfantilně dokázali vývojáři tento svět ztvárnit. Je plný milých detailů a drobností, easter eggů a celkově působí moc pěkně. Ze hry jde cítit, že byla dělána s láskou, pečlivostí a že tvůrce velice bavila. Neříkám, že pořád. Ale na to přijdete sami. Audio se také povedlo. Hudební podkres i veškeré zvuky krásně sedí k celému pojetí hry.

Jak se hra hraje? Příjemně, i když může dojít k pár zásekům - čistě kvůli vlastní nepozornosti. Hádanky dávají smysl a nejsou obtížné. Po vzoru starých adventur dojde i na pár momentů, kde musíte stihnout něco udělat, jinak se nehnete dál. A co se bugů týče, tak jsem nenarazila ani na jeden, což je u mě celkem zázrak. (Jsem schopná zabugovat všelico, i to co nejde)

V první polovině hry to vypadá, že procházíte celkem obyčejnou, akorát roztomile vypadající adventuru se špetkou humoru. V té druhé se však mnohé změní a nemůžete se vynadívat na tu spoustu vydařených a originálních nápadů. Opravdu Tsioque nechci pouze vychvalovat, ale nějak mě nenapadá nic, co bych hře mohla vytknout. Možná by někoho mohla zamrzet kratší herní doba. Já ji sfoukla během 4 hodin, s jedním větším zásekem. Nakonec chci říct, že jsem si nemyslela, že se nad takovou hrou ke konci budu dojímat. Ne kvůli příběhu, ale protože je hra ztvárněna s tak neuvěřitelnou lidskostí a uvěřitelností, že se zase jednou dojímám nad tím, co člověk dokáže vymyslet a stvořit, a hlavně, že vše dovede poskládat dohromady tak, aby to mělo hlavu i patu a hráč si mohl odnést spousty dojmů. Smekám. Tsioque se tímto zařadila k mým nejoblíbenějším adventurám vůbec.


Klady: Animace, atmosféra, grafické pojetí, hlavní myšlenka, hratelnost, humor, originalita, prostředí, zpracování

Zápory: Krátší herní doba, možné záseky


3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page