top of page

Dojmy z hraní: The Flame in the Flood


Hráno na: PC

Zveřejněno na Databaze-her: 31. 12. 2018


Žánr: Minimalistický survival

Vývojář: The Molasses Flood

Vydáno: 24. 2. 2016Na survival hry mě moc neužije. Nějak se nemůžu přenést přes to, že před sebou nevidím jasný cíl. A pokud se jedná o kousek, který funguje na bázi serverů, multiplayeru a může se mi stát, že mě kdykoliv kdokoliv během hraní vyruší, tak mě hra drží v tak zvláštním a nepříjemném napětí, že pro mě během chvilky přestane být zábavou. Není to pro mě.

Oblíbila jsem si ty méně typické kousky. A troufám si k nim zařadit i The Flame in the Flood. Ujímáte se role slečny, která společně se psiskem putuje světem. Neputujete pěšky po otevřeném světě, ale na voru. Ten se s každým nárazem ničí a pokud ho v divokých peřejích neuhlídáte a prošvihnete opravu, můžete velice snadno klesnout ke dnu a holčina spolu s ním. A to rozhodně není jediný způsob jak v této hře zemřít.

Na řece čeká několik druhů zastávek. Na některých se nalootíte, případně něco vycraftíte, lovíte, vyspíte se, upravíte vor a pokračujete zase dál. Občas narazíte na nějakou přátelskou tvář, úkol a také na spoustu divokých zvířat, která Vám mohou Vaši pouť pěkně znepříjemnit. Znepříjemnit ji můžou i jiné věci. Tak se nezapomeňte pořádně dívat pod nohy.

Je těžké přežít? Ze začátku asi ano. Alespoň já umřela v prvních třech regionech hned několikrát, následně nechala hru uležet a zase se k ní po čase vrátilai. A s každým návratem mi šla o něco lépe. Trvalo mi asi 6 hodin a několik pokusů, než jsem se se hrou pořádně seznámila a sžila. Jak se jednou dostanete na konec a pochopíte veškeré principy, nebudete mít problém projít i survival mód s permanentní smrtí. A pokud Vás repetitivní stránka hry neunudí, můžete se vrhnout na tzv. nekonečný mód a vyzkoušet, kam nejdále doplujete.

Stylizací, hudebním podkresem a konceptem je tahle záležitost celkem originální. Zároveň však můžou prvotní neúspěchy snadno odradit. Stejně tak repetitivnost či potřeba vše řešit jediným konkrétním itemem. Nevím co víc dodat. Do detailů hru rozebírat nechci. Nejzábavnější je právě její objevování. A pokud si nebudete vědět rady, nebojím se, že byste si nenašli nějaký ten návod pro začátečníky.

Ale opravdu, nenechte se odradit a buďte trpěliví. Hra se Vám svou zábavností odmění. A i kdyby zabavila jen na hodinku, nebude to na škodu. Lze ji sehnat všude možně za pár korun.


Klady: Atmosféra, herní doba, hratelnost, hudební podkres, koncept, post-apo svět, psí společník, stylizace, zřejmý postup a cíl

Zápory: Možné bugy, kamera, prvotní nepřístupnost, repetitivnost


1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page