top of page

Dojmy z hraní: StairsHráno na: PC

Zveřejněno na Databaze-her: 31. 12. 2018


Žánr: Hororová adventura z první osoby

Vydavatel: Digital Tribe

Vydáno: 28. 9. 2015Hru Stairs jsem zkoušela kdysi dávno. V dobách rozkvětu free to play hororovek na různých stránkách s modifikacemi. Tehdy se jednalo o technické demo, ve kterém jsem se bála hnout z místa. Tísnivá atmosféra ze hry jen sršela a čím níže jste po schodech šli, tím horší to bylo.

Až teprve nedávno jsem se dostala k plné verzi a ač na své atmosféře ztratila jen maličko, jinak prošla velkou změnou. Hra má úrovně navíc, větší a působivější. Vlastně zůstal jen společný znak - na první pohled nekončící tmavé schodiště vedoucí bůhvíkam.

Na svých zastávkách v patrech se podíváte všude možně. Nechci příliš vyzrazovat, ale prostředí je různorodé a člověk se až diví, kam jej schodiště zavede. Po dlouhé době se jedná o hru, u které mi nejednou přeběhl mráz po zádech a měla jsem snad i v některých momentech tísnivý nepříjemný pocit.

Z příběhu jako takového si nevybavuju téměř nic, což asi o něčem vypovídá. Ale nedivila bych se, kdybych si ho někdy chtěla připomenout. Je to jedna z mála indie hororovek, které si ráda zopakuju. A možná s tím má dost společného fakt, že je tady horor jako takový vybudován hlavně na atmosféře a ne na bezduchých lekačkách či honičkách.


Klady: Herní doba, horor vystavěný na tísnivé atmosféře, hratelnost, různorodost prostředí

Zápory: Možní bugy, záseky a nejistota, kam se vydat dál


2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page