top of page

Dojmy z hraní: She Sees Red


Hráno na: PC

Zveřejněno na Databaze-her: 1. 8. 2019


Žánr: Interaktivní film

Vývojář: Rhinotales

Vydavatel: Rhinotales

Vydáno: 11. 7. 2019Interaktivní thriller She Sees Red by se dal hratelností nejlépe přirovnat k počinu Late Shift. S tím, že Vám jedno dohrání zabere maximálně půlhodinu. Scény se však chlubí celkovou stopáží o trojnásobné délce. Máte tak zaručenou znovuhratelnost a větší váhu při rozhodování, během něhož lze hru libovolně pozastavit. Mezitím se tak můžete poradit s herním parťákem, sám se sebou nebo třeba s diváky a zvážit případné následky. Dojít můžete ke čtyřem rozdílným koncům. A můžu říct, že díky práci s kamerou, choreografii při akčních scénách a hereckým výkonům mě ani čtvrtý průchod nenudil, ba naopak jsem si některé scény zopakovala vyloženě ráda.

Doporučuju mít audio hry v ruštině. Angličtinu jsem zkoušela pár prvních minut a bohužel to začalo tíhnout k nesynchronizovanému dabingu s pohybem úst. A dle dojmů ostatních se to postupem času akorát zhoršuje. Jinak mi přišla volba hlasových herců dobrá, odpovídající postavě a hereckými výkony kvalitní. Škoda, originál je holt originál. České titulky, až na jednu zapomenutou neotitulkovanou scénu a dva menší překlepy, potěší. Herecké výkony také a především volba obsazení hlavní role - nejen, že se na herečku pěkně kouká a má krásný hlas, něco v ní je. Získala si mě, potvora!

Dobrá volba hudby. Kamera, kdy se mezi klasické scény efektně vmísí nečekané úhly pohledu a objeví se i nějaký ten trefný otřes, mi přišla na velmi dobré úrovni. Nic nového, avšak zafungovala. Akční scény jsou občas brutálnější, ale opět se na ně dobře kouká. A ač třeba děj první průchod, stejně jako já, úplně nepochytíte a budete ze závěru spíše zmatení, druhý nebo třetí průchod jisté věci dovysvětlí. Máte-li interaktivní filmové dílka v oblibě, She Sees Red jednoznačně doporučuju. Je to na chviličku. A proč tak vysoké hodnocení - 80%? Sama nevím. Je to po dlouhé době něco, u čeho jsem nerostla z hereckých výkonů a když k tomu připočítám veškerá Pro, je to pro mě svěží překvapující projekt. Ale kdo ví, třeba časem ještě přehodnotím - třeba až bude s čím srovnávat. Každopádně hrát to s anglickým dabingem, určitě by kvůli jeho provedení hodnocení kleslo minimálně o 10%.


Klady: Herecké výkony, hudební podkres, choreografie, kamera, něčím nedefinovatelným oslovilo, chytilo a nepustilo, možnosti volby a znovuhratelnost

Zápory: Anglický dabing nesedí do úst, krátká herní doba

21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page