top of page

Dojmy z hraní: Hidden AgendaHráno na: PS4

Zveřejněno na Databaze-her: 31. 12. 2018


Žánr: Interaktivní filmová detektivka

Vývojář: Supermassive Games

Vydáno: 24. 10. 2017

Tak jsem si nakonec z velkého množství odehraných ekluzivit vybrala k napsání dojmů do Herní Výzvy tu nejkratší - Hidden Agendu. Způsob, jakým Supermassive Games ztvárňují hry se mi líbí čím dál víc. Zvláštním krokem je způsob, jakým hru ovládáte. Musíte si totiž na svůj chytrý telefon stáhnout aplikaci dělanou přímo pro hru. Výhoda by se přece jen našla. Můžete si na jednom místě prohlédnout poznatky k postavám i událostem. Ne, že by něco takového nešlo implementovat přímo do hry. Chápu to při větším počtu hráčů, ale pokud hraje člověk čistě sám, jako tomu bylo i v mém případě, nezlobila bych se za možnost hrát normálně na ovladači. Ale jo, nebolelo to.

Ze zvědavosti jsem hru vyzkoušela s českým dabingem. A.. no... jak bych to řekla. Místy to bylo zvláštní. S anglickým namluvením se to nedá absolutně srovnávat. Ale žádná tragédie. Minimálně během hraní v partě kámošů se to nejspíš dá ocenit. Detektivní příběh mě chytl a dost zaujal, postavy jsou napsány celkem dobře a uvěřitelně. Ale co potěší nejvíc, je možnost volby a vliv Vašich rozhodnutí. Vývojáři to pojali zase trochu jinak, než u jejich hororové Until Dawn.

Může se stát, že hru dohrajete a nebudete ohledně případu vědět nic. Vliv mají důkazy, které během vyšetřování najdete. Stejně tak, kdy se na jaké místo vydáte, to jak s postavami budete jednat a pokud někde zmrskáte QTE, druhou šanci během hraní nedostanete. Nebyli jste dostatečně rychlí? Něco jste přehlédli? Zpanikažili jste? Ale to nikoho nezajíma. Prostě nenaloadujete. Dojdete na konec hry a můžete to zkusit zase v dalším průchodu. Já těch svých spáchala zatím tři a určitě se ke hře ještě minimálně dvakrát vrátím. Hra zabere zhruba stejně co běžný celovečerní film.

Opravdu moc povedená věc. Celkem nenápadná a snadno přehlédnutelná. Alespoň já ji statečně přecházela celkem dlouho. A jestli bych takových her uvítala víc? Klidně! Jiný žánr, zasazení, klidně i pohádku nebo komedii. Nebo přímo seriál. Nemuselo by to být vůbec špatné. A ač je to spíš interaktivní film než plnohodnotná ryzí hra, vidím v něčem takovém svým způsobem budoucnost. Teď mě však nejvíc zajímá chystaný Man od Medan.


Klady: Atmosféra, herecké výkony a původní namluvení, herní koncept, chytlavý a napínavý příběh, možnost hrát s českým dabingem, ozvučení, uvěřitelné charaktery, váha hráčových rozhodnutí, znovuhratelnost

Zápory: Krátká herní doba, ovládání


1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page