top of page

Dojmy z hraní: GET EVEN


Hráno na: PC

Zveřejněno na Databaze-her: 4. 3. 2019


Žánr: Hororová adventura z první osoby

Vývojář: The Farm 51

Vydavatel: BANDAI NAMCO Entertainment

Vydáno: 21. 6. 2017GET EVEN mě zaujala hned s prvním trailerem, ale moc jsem si od toho neslibovala. Je to pár hodin po rozehrání a už se mi daří smolit první dojmy. A jaké tedy jsou? Musím říct, že jsem velice mile překvapena. Myslela jsem si, že se bude jednat o průměrný a celkem neoriginální počin plný klišé, předvídatelných kroků a oživí to akorát tak špetka tajemna a grafika. Není tomu tak.

Ocitáte se v kůži muže jménem Cole Black. Ten se nějak zapletl do případu unesené dívky, kterou se snaží zachránit v posledních vteřinách jejího života. Je totiž ověšena výbušninami. Záhy se Cole probouzí na neznámém místě. Jen on, jeho roztroušené vzpomínky a snaha přijít celé věci na kloub. Do toho přidejte protoryp jakési virtuální / augmentované reality, která pracuje s rekonstrukcí vzpomínek a zajímavou vojenskou technologii ke zbraním, se kterou můžete střílet z jakéhokoliv úkrytu. I za roh. K tomu poslouží malé HD zařízení s různými módy vidění, mapou, s funkcí skenovat předměty a dokonce i přijímat zprávy.

Hra by se dala zařadit mezi detektivní adventury s hororovou atmosférou z první osoby. Během hraní jsem si párkrát vzpomněla na můj dlouhodobý rest Condemned: Criminal Origins a dokonce i na jednu z mých nejoblíbenějších hororovek vůbec - na Observer. Akorát v jiném kabátku. Vývojáři se snažili mířit k fotorealistické grafice a celkem zdárně. Hlavně interiery jsou povedené. Jediná škoda je, že ze stěn máte dojem rovné plochy potažené texturou. Chybí tam větší důraz na 3D efekt. Postavy jsou vyobrazeny také zajímavým způsobem. Tady by mohl kdejaký indie vývojář závidět.

Závidět by mohl i podařenou atmosféru a ozvučení. Hlavně neovyklý hudební podkres, kterému se daří budovat napětí. Tedy až na jeden překvapivě odlehčený moment. Tak nesedící volbu hudby k situaci jsem ještě ve hře nezažila, o to víc to uvízlo v paměti. Stejně tak dokáže zaujmout již zmíněná zápletka. Příběh obecně je zdařilý a je jen na Vás a Vaší trpělivosti, či smyslu pro detail, jak moc, kdy a co z něj odhalíte. Abych to vysvětlila. Hratelnost i příběh stojí na hledání dokumentů, útržků a fotek, které napoví mnohé. A pokud by se Vám zachtělo všemu přijít na kloub na 100%, hra Vám velice ochotně vyhoví a navíc i zobrazí, jak na tom procentuálně v danou chvíli jste. Většinu událostí jsem nečekala, ale našlo se i pár předvídatelných momentů.

Herecké výkony jsou také povedené a hlavně přirozené. A co se nepovedlo? Napadá mě možná trochu pokulhávající umělá inteligence, exteriéry jsou ve srovnání s interiéry slabší a díky častému přesouvání narazíte na větší počet načítacích obrazovek. Technická stránka hry v druhé polovině začala drhnout. První den hraní bez problému - už už jsem chtěla vychválit optimalizaci a ono to další den začalo nepěkně zlobit. Hra nejspíš využívala pouze jedno jádro, což zapříčinilo nepěkné zamrzání a záseky. Restart hry problém vyřešil, ale pouze dočasně. Za nějakých 20 - 30 minut se problém bohužel opětovně vrátil. Stejně tak může někomu vadit menší FOV. Osobně jsem citlivější na pohupování kamery a ozve se kinetóza. Tady naštěstí jen ve formě pár momentů, kdy se mi zamotala hlava. Na tuto záležitost budu po 11 hodinách hraní ráda vzpomínat, stejně tak ji s klidným svědomím doporučím a pravděpodobně se k ní někdy v budoucnu vrátím a tentokrát posbírám důkazní materiály do posledního a zvolím trochu jiný přístup.


Klady: Atmosféra, grafika mířící k fotorealismu, herecké výkony hlasových herců, herní doba, hudba, konec, originalita a nápad, příběh, zajímavé technologie, zápletka

Zápory: Exteriéry graficky malinko pokulhávají, možná repetitivnost, nízký FOV a nemožnost jej nastavit, technické problémy v druhé polovině hry, umělá inteligence


4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page