top of page

Dojmy z hraní: Detention

Aktualizováno: 8. 1. 2020Hráno na: PC

Zveřejněno na Databaze-her: 19. 1. 2019


Žánr: Hororová 2D adventura

Vývojář: Red Candle Games

Vydáno: 12. 1. 2017To si tak brouzdám 10 minut Steam knihovnou a říkám si "nemám co na sebe". Nakonec můj zrak spočinul na jedné z mála nainstalovaných her, Detention. Čekám totiž netrpělivě na nové železo, tak jsem nechala nainstalované jen to nejpravděpodobnější k zahrání. Hmm, atmosferický 2D horor. The Cat Lady a Downfall zbožňuju, Silence of the Sleep nebylo špatné a taková Claire mě taky bavila. Že by další povedená hororovka podobného stylu?

Atmosférou, hratelností i audiem rozhodně! Ale téma je o něco vážnější, serióznější a pro někoho méně přístupnější. Taiwan v období Bílého teroru, zákazy, omezení, přísnější dohled, zkrátka držte hubu a krok! Na téma však hned po startu hry celkem rychle zapomenete. Ocitáte se na území střední školy, na hodině Vám padá hlava a najednou se budíte do naprosto prázdné třídy, venku se stmívá a nechápete co se stalo. Proč mě nikdo nevzbudil? To se asi někde spolužáci náramně baví a zítra si ze mě budou utahovat. To Vás však brzy přestane zajímat. Proč? Zahrajte si to.

Hratelnost nepřináší nic nového. Hledáte klíčové předměty, čtete poznámky, bloudíte a občas se nad něčím rozhodnete. Nevím jak moc velkou to má váhu, pravděpodobně žádnou, ale za každou interakci jste rádi. Save systém je zvláštní - když umřete, objevíte se u poslední svatyně, kde jste hru uložili, ale veškeré itemy a postupy zůstávají. Proto odpadá stres a nutkání ukládat každý možný moment, kdy projdete kolem.

Za mě se jedná o velmi podařený počin a hororovku s celkem neobvyklým příběhovým i dobovým zasazením. Nádech východní kultury je znát, audio je vynikající a zase musím pochválit hudební podkres. Už je mi to blbé, chválím ho téměř v každých dojmech, co napíšu, ale věřte mi, kdyby nestál za řeč, nezmíním ho. Na grafiku se příjemně dívá a efekty jsou zdařilé. Možná se Vám povede i několikrát leknout. Příběh možná ze začátku nedává úplný smysl, ale věci se dovysvětlí a ke konci Vám dojde, jak se věci mají.


Klady: Atmosféra, hudební doprovod, originální zasazení, příběh, zvukové i grafické efekty

Zápory: Kratší herní doba


1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page